Perşembe , Haziran 20 2019

Anasayfa / Bankalar / Garanti Bankası Elma Fonu Nedir

Garanti Bankası Elma Fonu NedirGaranti Bankası Elma Fonu Nedir

Elma fonu, hesaplarınızda ki parayı sizin yerinize sürekli olarak kontrol ederek yatırıma dönüştürme mecburiyetinden ve harcama yaparken yatırımlarınızı sizin yerinize bozan hizmet hesabıdır. Yani Garanti Bankası Elma Fonu nedir diye soracak olursanız, tüm ödeme işlemlerinizi rahatlıkla yaparken hesabınızdaki vadesiz TL bakiyenizi değerlendirmek adına, otomatik olarak paranız ile fon alma işlemidir. Maaşlarını Garanti Bankası’ndan alan personeller için de çok kullanışlı bir araçtır. İhtiyacınızdan fazla olan paranızı kolay bir şekilde yatırıma yönlendirebilir, bu hesaptan otomatik ödeme, çek ve kredi kartı işlemlerinizi yapabilirsiniz. Elma fonu, gün içerisinde hesabındaki para ile sizin yerinize yatırım fonu alarak paranızı değerlendirir. Hesabınızdaki fonlarınızı 24 saat hiç bir işlem yapmadan da kullanabilirsiniz. Bu hesap ile hesabınızdan telefon, kredi kartı, su ve elektrik faturalarınızı ödemeniz durumunda sizin yerinize fonlar bozularak ödenir ve hesabınıza yatan para ile sizin yerinize fon alınır. Elma hesabındaki alt limit ise 250 TL’dir.

Elma Hesabı Nedir?

Daha basit bir anlatımla Garanti Bankası Elma Fonu nedir sorusuna bakalım. Öncelikle paranız hesaba yatar. Hesabınızdaki para ile Garanti Bankası B tipi likit fon alınarak, hesabınızdan para çektiğiniz zaman bu fondan gerektiği kadar bozularak çekilen para karşılanır. Bu işlem 1 ve 3 arasında devam eder. Örneğin eğer hesapta para yok ise, hesabınızda fonunuz da yoktur manasına gelmektedir. Elma likit fon, diğer yatırım araçlarından daha düşük getirisi vardır. Diğer bir değişle Garanti Bankası Elma Fonu, sizin yerinize hesabınızdaki parayı denetleyerek, paranızı yatırıma dönüştürür ve paranızı kullandığınızda yatırımınızı bozarım korkusu yaşamazsınız. İhtiyaç fazlası paranızı sizi yormadan sizin adınıza yatırıma dönüştürerek çek, kredi kartı ve otomatik ödemeleri yapar, günün her saatinde yatırımlarınızın hepsini kullanabilirsiniz. Hesabınızdaki fonların karşılığını da 24 saat süresince ekstra bir işlem yapmaya gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Bu hesap üzerinden yaptığınız elektrik, su, telefon ve kredi kartı gibi ödemeleriniz de yine kendiliğinden bozulur ve hesabınıza yatırılan para ile fon alınarak, paranız değer kazanır.

Elma Fonu Limiti

Garanti Bankası Elma Fonu nedir sorusuna cevap niteliğinde bir da elma fonu limitine bakalım. Elma fonu alt limiti 250 TL’dir. Bu tutar vadesiz olarak hesabınızda bulunması gereken tutardır ve yatırıma dönüşmeyecek bir tutardır. Elma hesabınızı kapatmak istediğinizde hesabınızın bağlı olduğu şubeye giderek talebinizi bildirebilirsiniz. Elma hesabı açtırmak için de bir Garanti Bankası şubesine gidebilir, internet üzerinden yapabilir ya da 444 0 333 no’lu numaradan arayarak hesap açtırabilirsiniz. Başvurunuzu internet üzerinden yapmak istediğinizde yatırımlar menüsüne girip mevduat ürünlerini seçin ve elma hesabı değişiklik adımına girerek elma hesabınızın ekstresini e-posta adresinize gelmesini sağlayabilirsiniz. Sistemde kayıtlı e-posta adresiniz yok ise bilgileri girmek için tanımlamalar sekmesinden bilgi güncelleme adımı seçilerek e-posta adresinizi girebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir