Pazartesi , Nisan 6 2020

Anasayfa / Krediler / Flaş Kredi, Jet Kredi Nedir?

Flaş Kredi, Jet Kredi Nedir?Flaş Kredi, Jet Kredi Nedir?

İhtiyaç kredileri tüketicilerin acil olan nakit ihtiyaçlarını ve tatil, eğitim, otomobil gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başvurdukları ve bankalardan aldıkları borç paralardır. İhtiyaç kredisi konusunda yapılan yeni düzenlemeler ile vadelendirme imkanları 48 ay olmuştur. Tüketici kredilerinde mevcut olan düzenlemeleri ve kapsamını belirleyen kanunlar ve yasalar mevcuttur. Buna ek olarak da BDDK tarafından yasanın içeriğine eklemeler yapılmaktadır. Bu bağlamda, kredi verme yetkisi bankalarda bulunmaktadır ve verilen vade imkanları, kredi çekme şartları da tamamen bankalar ve BDDK tarafından belirlenmektedir. Kredi notuna ve kredi sicilinize bağlı olarak bankalar tarafından flaş kredi veya jet kredi kullanmanıza veya kullanmamanıza karar verilmektedir.

Flaş Kredi nedir?

Televizyonlarda ki kredi reklamları da mevcut olan bu düzenin dışında verilen kredilerdir. Bankalardan bağımsız kişiler tarafından verilmektedir. Bundan dolayıda belli bir yasası ve kanunu bulunmamaktadır. Alacağınız kredilerde uygulanacak olan faiz oranları da belli değildir. Jet kredi 1 dakikada 50 bin lira kredi verildiğini ve flaş kredide 60 saniyede 30.000 lira kredi verildiğini belirtmektedir. Doğrudur belki kredi veriliyodur buna bişey demiyorum ama verilen bu kredilerin kanunda ve yasada yeri olmadığını belirtiyorum.

Bana kredi çıkmıyor, bankalar kredi çıkartmıyor, çok borcum var krediye ihtiyacım var diyorsanız bu konuda yapılabilecekler mevcuttur. Bankanın birisi kredi vermedi diye kredi aramaktan vazgeçmeyiniz. Çünkü bankalar tamamen işlem hacimlerine göre tüketicilere veya müşterilerine kredi vermektedir. Nasıl ki kredi veremedikçe kredi faiz oranlarını düşürdükleri gibi kredi verdikleri kişilerde aradıkları kredi notu kriterindeki notu da düşürmektedirler.

Kimlik bilgilerinizi bilmediğiniz 3.kişilere vermeniz sizin açınızdan da sıkıntı yaratabilmektedir. Kredi konusunda yasalar çerçevesinde belirlenen şartları karşılamayan kurumlardan kredi kullanmak ve kredi başvurusunda bulunmak, çıkmazda olan tüketicilerin başına ciddi problemler açabilir. Sonuç itibariyle kimse kimseye durduk yere hiçbir belge, kefil, teminat olmadan para vermez.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir