Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kredi çekmek, geçtiğimiz senelere oranla çok fazla artmış durumdadır. İnsanların ihtiyaçları ve bankaların uyguladığı kampanyalar kredilerin daha fazla kullanılmasına neden olmaktadır. Herhangi bir bankadan kredi çekmek için gerekli olan şartlar kredi notu, gelir belgesi ve sigortalı olmasıdır. Bunların dışında bankanın müşterisi olan, gelir düzeyi yüksek olan müşteriler ve ödemeleri düzenli olan müşteriler bankaların önem verdiği hususlardır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar yazımızda sizlere bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Ev hanımlarına kredi dendiğinde, bankalar daha önceden şimdiki kadar esnek değillerdi. Artık daha stratejik davranarak müşteri potansiyellerini arttırmayı hedeflemektedirler. Birçok avantajı olan paketler hazırlayan bankalar, müşteri bulmakta zorlanmaktadır. Bu yüzden arayışlara girerek daha fazla müşteriye ulaşmak için farklı çalışmalar ve düzenlemeler yaparak müşteri sayısını arttırmaya yönelmektedirler.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, diğer bankalardan önde olabilmek adına ve ev hanımlarına kredi kullandırabilmek için uygun ödeme ile düşük faizli, gelir belgesiz ve kefilsiz kredi vermektedir. Ev hanımlarının çalışabilmesi ve girişimlerde bulunabilmesi için kredi kullanabilmeleri sağlanmak istenmektedir. Ev hanımlarının kredi kullanabilmesi için eşlerinin maaş belgesini göstermeleri gerekiyor. Eşlerinin maaşına bakılarak 24 aya varan vadelerle ihtiyaç kredisi verilebilmektedir. Eğer ev tapusu ev hanımının üzerine ise ve başka taşınmazlar da varsa bunlara karşılık kredi kullanılabilir. Başka bir seçenek ise kredi çekerken bir kefil bulmaktır. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken ise kefilinizin düzenli bir geliri olmasıdır. Kefil istenmesi genel olarak 5 bin tl üzeri krediler için istenmektedir. Kredi kullanmak isteyen ev hanımlarının babasından ya da annesinden kalan bir emekli maaşının olması da yeterli olacaktır.

Ayrıca kredi notunun yüksek olması, kara listeye girmemiş olması ve düzenli ödemeleri olan ev hanımlarının kredi kullanabilmesi daha kolay olacaktır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, ev hanımlarını destekleyen krediler vererek, hibeli ve uzun vadeli kredi kullandırabilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar Yapı Kredi, Denizbank, ING Bank, TEB, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Şekerbank, Finansbank, Ziraat Bankası, Akbank ve HSBC’dir.

Denizbank: Ev hanımları için altın günleri ve biriken hesap imkanı ile kredi vermektedir.

Garanti Bankası: Ev hanımlarına kredi veren bankalar içindedir.

INGbank: Ev hanımlarına ve kredi kullanmak isteyen diğer kişilere de kredi veren Ingbank uygun faiz ve vadelerle kredi vermektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB): Girişimci hanımlara ve ev hanımlarına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile işbirliği yapan TEB, devlet destekli kredi vermektedir.

Garanti Bankası: Kefilsiz olarak destek kredisi veren Garanti Bankası, bu kampanyalarını ev hanımları için de uygulamaktadır.

Şekerbank: Ev kadınlarına kredi veren bankalar arasında olan Şekerbank, uzun vadeler ile ve dosya masrafsız kredi vererek, ev kadınlarının yüzünü güldürmeyi amaçlamaktadır.

Ayrıca online ve telefon bankacılığı ile de işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir