Pazar , Nisan 5 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / Ev Hanımına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımına Kredi Kartı Veren BankalarEv Hanımına Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları günlük hayatta sürekli kullanılan, gerek taksitli alışverişlerde gereksede fatura ödemelerinde veya nakit avanslar için kullanılmaktadır. Kredi kartını düzenli olarak kullanmayı başaranlar oldukça faydasını görmektedirler. Bankalar tarafından verilen kredi kartları için tüketiciler belli şartları yerine getirmesi gereklidir. Tüketicilerden biri olan ev hanımına kredi kartı veren bankalar olarak arattırma yapan evhanımlarını bilgilendirmek amaçlı yazdığım bu yazımda ev hanımına kart veren bankaların aradıkları şartların ne olduğunu ve nasıl başvuru yapılması gerektiğini anlatacağım.

Bankalardan ev hanımlarının kredi kartı alabilmeleri için kanıtlanabilir gelirlerinin olması gereklidir. Bu gelir kira geliri olur, faiz geliri olur, babadan kalma maaş olur, herhangi bir kanıtlanır bankaya sunulabilir bir geliriniz olmayı ve bunu bankaya sunmanız gereklidir. Bankalar tarafından bu noktada aranmakta olan kişinin kredi kartı limitini doldurduğu zaman ödemesini yapabilir mi veya ödemesini yapmazsa verdiğim parayı ev hanımından nasıl alırımdır. Sonuç olarak kredi kartı limitlerini ve verilme şartlarını yasalarla belirleyen bankalar değil kanunlardır. Gelire göre kredi kartı limiti verilmesi, fazla kredi kartı verilmemesi adına yapılan yeni düzenlemelerle artık her tüketici limiti yüksek kredi kartı alamamaktadır.

Kredi kartı almayı düşünen ev hanımlarının en kolay alabilecekleri kredi kartı, eşlerinin kullandığı kredi kartlarına ek kart çıkarttırmak olabilir. Bu şekilde banka size kredi kartı verebilecektir. Hem belli şartlar ve prosedürlerle uğraşmak zorunda kalmadan kredi kartınızı alabilirsiniz ve kolaylıklada kullanmaya başlayabilirsiniz.

Geliri olmayan, kredi notu olmayan daha önce bankalarla hiç çalışmamış TC kimlik numarasının hiç bir bankacılık işleminde geçmemiş olan ev hanımlarının kredi kartı başvurusu yaparak yeni kredi kartı alması çok zor hatta imkansızdır. Bu durumun tam tersi olarakta, kredi notu var ama düşük mevcut kredi kartları limitleri dolmuş ve ödemelerinde güçlük çekiyor, takibe girmiş kredi veya kredi kartı olan bir ev hanımısınız, bu durumda olmanız halinde de hiç bir banka size yeni bir kredi veya kredi kartı vermeyecektir. Çünkü daha önce kullanmış olduğunuz kredi kartıları takibe girmiştir ve kara listeye alınmışsınızdır.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar olarak yazdığımız yazımızda sizi aydınlatabildiysem ne mutlu.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir