Pazar , Nisan 5 2020

Anasayfa / Krediler / Emlak Konut GYO Yüzde 0,50’den 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Emlak Konut GYO Yüzde 0,50’den 240 Ay Vadeli Konut KredisiEmlak Konut GYO Yüzde 0,50’den 240 Ay Vadeli Konut Kredisi

Konut almak isteyenleri heyecanlandıran gelişme olan, 240 ay vadeli konut kredisi verileceği haberi üzerine bazı yatırım ortaklıkları harekete geçerek yeni kampanyalar yapmaya hazırlanıyor. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından %50 faiz oranı ile 240 ay vadeli konut kredisi verilmesine hazırlanılıyor.

Emlak Konut GYO, tarafından ülkede yaşanan bazı istenmeyen olaylar nedeniyle düşen konut satışlarını hızlandırmak ve ekonomiye can katmak adına yapılmış olan yüzde 0.70 faiz oranı ile 120 ay konut kredisi sunmuşlardı. Yeni bir döneme daha başlayacak olan Emlak Konut, bankalarla iletişime geçip, anlaşmalara yaparak konut satışlarındaki kredi faiz oranlarını düşürüp, vade imkanlarını genişleterek yeni kredi kampanyası yapmayı planlıyor. Bankalarla yapılacak olan anlaşmalar ile Şubat 2017 ayı içinde açıklanarak başlanacak olan kampanya ile konutlar 240 ay vade ve yüzde 50 gibi bir faiz oranıyla verilecek. Şuanda bankalarda %0.90 seviyelerinde olan konut kredisi faiz oranları, Emlak Konut GYO ile aşağı çekilerek, %0.50 seviyelerinde verilmesi planlanmakta. Faiz indirimindeki yüzde 0,40’lık bir oran indirimininde konutlardaki fiyatların yaklaşık olarak %25 kadar inmesini ve ucuzlaması anlamına gelmektedir. Buyda büyük projelere imza atan ve markalı evler yapan firmalar tarafındanda evin yaklaşık olarak dörtte bir değeri karşılanması demek oluyor.

İlk etapta Emlak Konut GYO ile birlikte gelir paylaşım sistemine göre yapılacak olan konut projelerinde yaklaşık olarak 15 bin konut ve işyerinin satılması amaçlanmakta ve bütün planlar anlaşmalar bu değere göre yapılmaktadır. Hedefler böyle oluncada, toplam olarak 15 milyarı bulan bir proje olması demek oluyor. Emlak konut tarafından yapılan kampanyalarda daha öncede olduğu gibi konut satışları sınırlı olacak. Yeni yapılacak olan konut projesi hakkında henüz net bilgiler olmaması nedeniyle firmalara ayrılacak olan kontenjan tutarı bilinememekle birlikte tahmini olarak bir önceki projede olduğu gibi %20 olması beklenmektedir. Emlak konut dışında kalan diğer firmalarında bu kampanyadan yararlanmak istemeleri ve katılmaları durumunda da tahmini olarak satılacak konut sayısının 50 bini bulacağı düşünülmekte. Yapılacak olan bu konutların satışı ilede 50 milyar lirayı bulan bir gelirden söz edilmektedir.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, şunları ifade etti: “Ülkemizin Yarınlarına Güveniyoruz kampanyasıyla ağustos ayında 2 bin 547 adet bağımsız bölüm karşılığı 1 milyar 960 milyon TL değerinde satış gerçekleşti. Bir ayda ilk 7 ayın toplamı kadar satış yaptık.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Masrafsız Kredi başlıklı makalemizde en az masraflı kredi, en düşük masraflı kredi ve masrafsız kredi akbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir