Salı , Mayıs 15 2018

Anasayfa / Genel / Emekliye Sigorta Kasko İndirimi

Emekliye Sigorta Kasko İndirimiEmekliye Sigorta Kasko İndirimi

Emeklilik çalışma hayatından sıkılan binlerce kişinin hayalidir. Hayaller elbet bir gün gerçek olmakta ve bundan sonrada az alınan emekli maaşları neticesinde kişiler geçimlerini tam olarak yapamamakta ve hesapları tutturamamaktadır. Bu şartlar altın emekliler içinde her indirimin her yapılan kampanyanın peşine düşmesi ve yararlanmak istemeside kaçınılmaz olmaktadır. Emekliye sigorta kasko indirimi olarak, bankalar sigorta şirketleri gibi bir çok kurum indirim uygulayabilmektedir.

Araba alan emekli kişilerin genel olarak sigorta ücretleri az çıkmakta veya araba kaskoları oldukça indirimli tutarlardan yapılmaktadır. Bundan kaynaklı olarak bir çok gençte araba alsa dahi babasının veya annesinin üzerine aracı kaydettirerek, uygun sigorta ücretlerinden veya kasko ücretlerinden yararlanmak isterler. Yaşlıların araba kullanması daha sakin olduğu, gençlerin daha atak kullandığı günümüzde görülen bir durumdur. Bu durumuda doğal olarak sigorta şirketleri bilmekte ve prim hesaplamalarında bu kriteri göz önüne almaktadır.

Sigorta şirketleri emekli olmuş kişilere indirim uygulamktadır. Bu indirimler gerek kasko ücretlerinde olsun gereksede araç sigortalarında olsun, talep edilmesi ve emekli olduğunun bildirilmesi halinde hesaplama yapılırken bir indirime tabi tutulabilmektedir. Bunun yanı sıra bankalar tarafından da emeklilere yönelik olarak bir çok sigorta ve kasko paketleri sunulmaktadır. Sunulan bu indirimlerde genel olarak emekli maaşını bizden alırsanız, araç kaskosunda şu kadar indirim olur, hayat sigortası indirimlidir yada araç kaskolarında indirimimiz mevcuttur gibi açıklamalar yapmaktadırlar. Bu anlamda PTT, Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank gibi bankalar öncülüğü çekmektedir. Yapılacak olan sigorta işlemlerinde bankadan emekli maaşının alınmasından sonra indirimler kazanabilmektesiniz.

Bankaların sigorta şirketlerinin bulunması neticesinde vede sizin bankanın maaş müşterisi olmanızdan kaynaklı olarak, banka sizi başka bir sigorta şirketine kaptırmak istemeyip, uygun koşullarda sigorta teklifleri veya kasko değerlemesi sunmaktadır. Yapılacak olan araç sigortalarında ve kaskolarda bir çok bankanın müşterilerine hizmetleri bulunmaktadır ve bu hizmetlerden emekli olmuş kişiler yararlanmak istiyorlarsa mutlaka maaşlarını aldıkları bankaya bu indirim tutarlarını gerek en yakın şubesine gerekse telefon bankacılığı gibi iletişim kanallarıyla sormaları ve öğrenmeleri mümkündür. Emekliye sigorta indirimi olarak veya emekliye kasko indirimi olarak uygulanmakta olan kampanyaları takip etmelisiniz ve fırsatları değerlendirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler  Tarım sektöründe yapılan hayvansal üretimin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir