Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Bankalar / Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye Faizsiz Kredi Veren BankalarEmekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekli olmak her çalışanın bir hayalidir. Emekli olduğunda çalışma hayatında yapamadıklarını yapmak ister. Hayatı boyunca hemen hemen çoğunluğunu gece gündüz çalışarak geçimini sağlayan emekliler, emekli olduklarında gerçekleştirmeyi planladıkları hayallerini, emekli oluncada gerçekleştirememektedirler. Çünkü gerek artan hayat pahalılığı, gereksede yaşamak için yapılan giderler emekli maaşını eritmekte ve yetmemektedir.

Türkiye genelinde milyonlarca emekli bulunmakta ve bunlardan orta yaşta bulunanların bir çoğu bir yerlerde çalışmaya devem etmektedir. Bu orta yaş emeklilerinin hemen hemen hepside bankalara kredi veya kredi kartı borcu ödemektedirler. Durum böyle oluncada az olan emekli maaşı hiç yetmemektedir. Avrupadaki emekliler ise bütün hayallerini yapabilmekte hatta birikim yaparak dünyayı bile gezebilmektedirler. Avrupa standartlarına erişebilmemiz için ülkemizde daha çok çalışma ve daha çok yatırım olması şarttır.

Çalışma hayatı boyunca günlük yaşayan insanımız genel olarak emekli olduğundaki alacağı maaşı düşünmemekte ve işverenlerde sigorta primlerini hep asgari ücretten yatırmaktadırlar. Asgari ücretle çalışan kişinin dahi parmakla sayıldığı işyerlerinde bile asgari ücret primi yatmaktadır. Buda devlet tarafından yeterli denetlenmemekte bunun sonucu yine vatandaşa yansımaktadır. Az yatan sigorta primleri sonucunda emekli olan kişide buna bağlı olarak emekliliğinde az maaş almaktadır. Sigorta primini tam yatıran devlet birimleri veya bankalar gibi kurumsal firmalardan emekli olan kişileri görebilirsiniz. Yüksek maaş alırlar ve emekliliklerinde diğer kişilere göre bir adım daha fazla hayallerini yapmaktadırlar.

Peki emekliye faizsiz kredi verilecek mi? Emekliye faizsiz kredi veren bankalar var mı?

Bir zaman gündeme gelen konu şuanda medyada yer almamaktadır. Emekli için verilmesi planlanan faizsiz kredi ve 3 maaş avans uygulaması şu aşamada rafa kaldırılmış gözükmektedir. Çünkü bu uygulamalar, emeklilerin maaşlarını aldıkları bankalardan alacakları promosyonlarla birlikte yapılması planlanmaktaydı. Emekli promosyonlarının verilmeye başlanması sonucunda emekliye verilecek faizsiz kredinin veya 3 maaş avansın hiç gündeme gelmemesi bu durumun şu aşamada gerçekleşmeyeceğini göstermektedir. Emekliye faizsiz kredi veren banka uygulaması ilerleyen zamanda tekrar gündeme gelebilir.

Hükümet tarafından belki ilerleyen zamanlarda bu dile getirilen durumlar gerçekleşir ve çalışma hayatındaki hayallerini azda olsa emekli olan milyonlarca kişi yapabilirler.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir