Çarşamba , Nisan 15 2020

Anasayfa / Krediler / Emekliye Faizsiz Konut Kredisi 2017

Emekliye Faizsiz Konut Kredisi 2017Emekliye Faizsiz Konut Kredisi 2017

Emekli olan kişilerin uzun yıllar boyunca birikimleri sonucunda ev almak istemeleri, yeni çıkan ihtiyaçları sonucunda hayal olmakta ve ev alamamaktadırlar. Konut kredileri konusunda emekliye tanınmakta olan herhangi bir düzenleme yada yasa mevcut değildir. Emekli olan kişilere bankalar genel olarak kredi vermeye dahi yanaşmamaktadırlar ve bu konuda hayat sigortası dahi yapmamaktadırlar. Netice böyle oluncada emekli olan kişiler ev sahibi olmakta güçlük çekmektedirler. Peki emekliye faizsiz konut kredisi 2017 veren bankalar var mıdır?

Konut kredisi faizlerinin düşmesinden sonra kdv düzenlemesi ilede konut piyasasının hareketlenmesi sonucunda konut kredisi çekmek isteyen kişilerde bankalara giderek faizler konusunda yardım istemekte ve oranları öğrenmektedirler. Emekli olan kişilere verilen faizsiz konut kredisi şu aşamada mevcut değildir fakat, hükümüt tarafından verilmekte olan TOKİ konutları mevcuttur. Toplu Konut İdaresi tarafından yapılmakta olan konutlardan belli bir kısmı her yıl emekliler için ayrılmaktadır ve uygun fiyatlarla emeklilere verilmektedir.

Tokilerin emeklilere sunduğu uygun konutlardan yararlanmak için başvuruların yapılması gereklidir. Yapılan başvurular sonucunda ayrılan konutların kura ile verilmesi işleminde sizde çekilişe katılarak konut sahibi olabilirsiniz. Emekliye faizsiz konut kredisi adı altında bankaların sunduğu hizmet yoktur belki ama konut almak isteyen emekliler için en uygun faizi maaşlarını aldıkları bankalardan almaları olasıdır. Gerek ödemeler konusunda otomatik olarak maaşınızdan alınacak olan para ilede rahat edebilirsiniz ve kredi takibiyle uğraşmazsınız gereksede bankanın size sunduğu emekli promosyonu gibi bir çok avantajdanda yararlanmış olursunuz.

Emekliye verilecek olan faizsiz kredi olarak yapılan arttırmalarda belirtmek isterimki böyle bir uygulama yoktur ve sakın sakın ne olduğu bilinmeyen siteler üzerinden konut kredisi başvurusu yaparak faizsiz kredi çıkma umuduna kapılmayınız. Aksi takdirde kimlik bilgileriniz ile adınıza işlem yapılabilmektedir ve mahkemelerle uğraşılmaktadır. Yapabileceğiniz bankalardan uygun faiz oranları ile konut kredisi kullanmak ve bu şekilde ödemelerinizi yaparak konut sahibi olmaktır. Bu sisteme alternatif sistem mevcut değildir ve arayış yapmanızada gerek yoktur.

Bir önceki yazımız olan Aktif Bank Kredi Yapılandırma başlıklı makalemizde aktif bank 72 ay yapılandırma, aktif bank idari takip ve aktif bank kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir