Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2017

Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2017Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2017

Hayatımız boyunca çalışır emekli olup rahata kavuşacağımız günü bekleriz. Çoğumuz bu emelimize ulaşırken bir çoğumuz ise emekli olamadan dünyadan göçeriz. Ancak emekli olsak dahi ailemizin ihtiyaçları bitmez. Üniversite masrafları ya da artık kendi hobilerimiz için nakite ihtiyaç duyarız. Artık bir işimiz yoktur. Ve elimizde kalan tek şey emekli maaşımızdır. Emekli maaşımız ile kredi kullanmak en cazip yol olur. Biz de sizlere bu yazımızda emeklilere kredi veren bankaları araştırdık.

Emeklilere kredi kampanyalası hemen hemen her banka tarafından yapılmaktadır. Özellikle emekli maaaşını bankalar aracılığı ile alan emekliler ile ilgili banka bazen kendi inisiyatifi ile kredi bile kullandırmaktadır. Bankaların normal durumlarda sunduğu 3 tür kredi vardır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi. Bazı durumlarda yaş faktörüde göz önünde bulundurularak konut kredisi verilmemektedir. Bunun sebebi ise konut kredileri için öngörülen uzun vade süresidir.

Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bir çok banka emekliler için özel kredi imkanları sunmaktadır. Bazı bankalar emekli maaşını kendi bankasından almayı en az 3 yıl taahhüt eden emeklilere kredi vermektedir.

Emeklilere kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir.

Denizbank

INGBank,

İş Bankası

Garanti Bankası

Halk Bank

Emeklilere kredi kullanma imkanı sunan bu bankalar zaman zaman yaptıkları kredi kampanyaları süresi içinde değişiklik yapma hakkını saklı tuttuğu için değişiklikler görülebilir.

Emekliye kredi veren bankaların emeklilerin maaşlarını kendi bankalarına yaptırmalarını istemesinin nedeni bir nevi verdiği krediyi garanti altına almaktır.

Emekliler için kredi imkanı sunan bankalardan en çok talep edilen kredi türü ise ihtiyaç kredisidir. Son yapılan düzenlemeler ile ihtiyaç kredisi vadesinin 48 aya çıkması emeklilerin ödemede zorlanmasını da engellemiş oldu.

Emekli Kredisi Kullandığım Bankaya Maaşımı Nasıl Transfer Edebilirim ?

Birçok kişi emekli kredisi için başvurduğu bankanın haricinde başka bir banka ile çalışmaktadır. Ancak kredi başvurusu yaptığı bankaya emekli maaşını taşıması gerekmektedir. Emekli maaşını emekli kredisi kullandığı bankaya taşımak isteyen emekliler; postanelerden alacakları e -devlet şifresiyle bankaların internet bankacılığı sistemine giriş yapıp emekli maaşımı transfer et butonunu kullanarak maaşlarını kredi kullandıkları bankaya transfer edebilirler.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir