Cumartesi , Şubat 24 2018


Anasayfa / Bankalar / Emekli Promosyonunda Şartlar Değişti Mi?

Emekli Promosyonunda Şartlar Değişti Mi?
Emekli Promosyonunda Şartlar Değişti Mi?

Emekli promosyonu konusunda yapılan açıklamalar ve yapılan banka protokolleri sonucunda, anlaşma yapanlara promosyonlar ödenmeye başlandı. İlk etapta bankalar tarafından otomatik ödeme talimatı veya kredi kartı almak gibi zorunlulukların koşulduğu promosyon şartları değiştirildi ve hiç bir şart olmadan sadece bankanın şubesine giderek promosyon anlaşması olan 3 yıl boyunca bankadan maaş alacağınızı taahhüt etmeniz yeterli olacaktır. Emekli promosyonunda şartlar değişti mi sorusuna cevap olarak bu verilebilir.

Promosyon şartlarının değişmesi ile emekli olan kişiler maaş aldıkları bankalara giderek promosyon sözleşmesini imzalamaları yeterli olmaktadır. Bu işlemin ardından banka zamanı geldiğinde hak edilen promosyon tutarını emekli maaşını aldığınız hesaba yatıracaktır. Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, PTT, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Finansbank, ING, Denizbank ve diğer bütün bankalardan maaşlarını alan emekli vatandaşların yapması gereken ekstra bir işlem yoktur. Otomatik fatura ödeme talimatı vermenize vaya hesap açma gibi şartların tamamı kaldırılarak devre dışı bırakıldı.

Bu konu ile alakalı olarak emekli promosyon şartları kaldırıldı açıklamasını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, promosyon için aranan şartların kaldırıldığını belirtti.

Emeklilerin istediği bankadan maaşını alabilir. Öncelikle bankanızı belirlemeniz gereklidir. Bankanızı seçtikten sonra banka ile sözleşme imzalamanız gereklidir. 3 yıl boyunca bankadan maaşınızı alacağınızı belirten sözleşmeyi imzalayarak promosyon işlemini tamamlamış olacaksınız. Sadece nüfus cüzdanınız ile banka şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

 Fatura talimatı vermenize veya kredili ürün kullanmanıza gerek yoktur. 1000 Lira maaşın altında alanlar 300 lira, 1000 lira ile 2000 lira arasında alanlar 375 lira ve 2000 liranın üzerinde emekli maaşı alanlar için ödemeler 450 lira olarak yapılacak. Bu tutarlar dışında bankaların rekabet yaratması ve daha fazla tutarlar vermesi serbest bırakılmıştır. Emekli maaş promosyon şartlarının değişmesiyle birlikte sözleşmeler imzalanmaya başlandı. Şimdiden binlerce emekli banka şubelerine giderek maaş promosyonu sözleşmelerini imzaladı ve promosyonlarını mart ayında almak için gün saymaya başladılar.
Az maaşlarla geçinmeye çalışan emekliler için önemli tutarlarda paralar olması neticesinde alınacak olan bu paralar azda olsa geçimlerine destek olacaktır. Hiç yoktan iyidir diyerek bankalara gitmeniz ve emekli maaş promosyonu sözleşmesini yapmanız gereklidir.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

iş bankasi refinansman

İş Bankası Borç Transferi Kredisi

İş Bankası Borç Transferi Kredisi Tüketiciler tarafından ihtiyaç duyulan gereksinimlerini veya nakit para ihtiyacını karşılamak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir