Perşembe , Kasım 1 2018

Anasayfa / Haberler / Emekli Promosyonu Alma Şartları Nelerdir?

Emekli Promosyonu Alma Şartları Nelerdir?Emekli Promosyonu Alma Şartları Nelerdir?

Emeklilerin dört gözle bekledikleri emekli promosyonlarına ilişkin olarak, Sosyal Güvenlik Kurumu son adımları atarak bankalarla anlaşmaya başlamıştır. Bankalarla yapılan anlaşmalar sonucunda, emekli maaşını 3 yıl boyunca o bankadan alacağını taahhüt eden ve bazı promosyon alma şartlarını yerine getiren emekliler promosyon almaya hak kazanacaktır. Emekliler için her gün çalışan SGK tarafından bankalar ile 3 yıllık promosyon protokolleri imzalanmaktadır.

Ziraat Bankası emekli promosyonu protokolünün imzalanmasının ardından, devlet bankaları tarafından taşın altına eller konulunca, daha sonra 800 binin üzerinde emekli müşterisine hizmet veren İş Bankası ile 3 yıllık promosyon protokolü imzalandı.

3 Şubat tarihli yapılan SGK açıklamasında da 400 binden fazla emekliye hizmet vermekte olan Garanti Bankası ilede emekli promosyonu protokolleri imzalandı.

Emekliler için alınacak olan promosyonların tutarlarının daha önceden belli olması sonucunda emekliler için şimdi önemli olan bankadan bu promosyon tutarlarını alabilmek için gerekli olan şartların neler olduğu ve neler yapılması gerektiğidir.

Emekli promosyonunu Ziraat Bankası’ndan almak isteyenler, mevduat hesabı açtırmalı, kredi kartı almalı, otomatik fatura ödeme talimatı verme gibi işlemleri yapmaları gereklidir. Aynı işlemlerin bir kaçı İş Bankası’ndada yer almaktadır, Garanti Bankası’nda da. Sonuç olarak bankalar kazancı olmadan emekliye herhangi bir para vermeyeceklerdir. Yine binlerce emekli bu işlemleri yapmayacak ve promosyon almayacaktır. Yapılacak olan bir iş varsa direk bu promosyonların taahhüt veren emeklilerin hesaplarına yatırılarak verilmesidir. Aksi takdirde emeklilerin bir çoğu bu işlemlerden anlamamaktadırlar ve yapamamaktadırlar.

Emekli promosyonlarına ilişkin olarak yapılan yeni protokoller ile birlikte bütün bankalarla ilerleyen süreçte yapılacak olan anlaşmalarla bütün bankalar promosyon yarışına gireceklerdir ve emekli olan kişiler en iyi promosyonu veren banka hangisidir. Emekliye promosyon konusunda sıkıntı yaratmayan banka hangisidir. Kolay yoldan emekli promosyonu alabilmek için neler yapılmalıdır gibi bir çok arama yaparak sorularına cevap arayacaklardır. İlerleyen süreçte emeklilere verilecek olan promosyonlar konusunda artacak olan rekabete ilişkin duyuruları size yapmaya devam edeceğiz. İş Bankası tarafından promosyonlar 1 Mart tarihinden itibaren verilmeye başlanacak. Bunun duyurusunu banka yaptı. Gerekli şartlar ve anlaşma yapmak için bankaların en yakın şubelerine gitmeniz ve sözleşme imzalayarak gerekli şartları yerine getirmeniz gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Büyükanne Çocuk Bakım Parası Sorgulama başlıklı makalemizde anneanne çocuk bakım parası, babaanne çocuk bakım parası ve büyükanne çocuk bakım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

İmar Barışı ( İmar Affı 2018 ) Başvuruları Başladı

8 Haziran Cuma günü İmar Barışı başvuruları başladı. Bu yazımızda imar affı (imar barışı) başvurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir