Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Haberler / Emekli Maaşına En Avantajlı Banka

Emekli Maaşına En Avantajlı BankaEmekli Maaşına En Avantajlı Banka

17 Şubat 2017’de toplamda 16 bankanın SGK ile yaptığı görüşme sonucunda emeklilere promosyon için protokol yapıldı. Emekli maaşına en avantajlı banka konusunda yarışa giren bankalar, emeklilerin %99,5’lik kısmını bu promosyona dahil ettiler. Emeklilerin %41’ine Ziraat Bankası tarafından yapıldı. Promosyon anlaşması yapılan bankalar ise Vakıfbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, QNB Finansbank, Akbank, ING Bank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Teb, PTT, Fibanka, Burgan Bank ve ICBC Turkey’dir. 2017 Mart ayında başlanan ödemelerin en yüksek olanı 450 TL olarak belirlendi. Bu ödemelerin bir kısmı da nisan ve mayıs ayında ödenecek olup TC nosu 5-7-9 ile bitenler martta, 1-3-8 ile bitenler nisanda, 0-2-4-6 ile bitenler de mayısta ödemelerini alacaklar. Dağıtılacak promosyonlar ise şu şekildedir.

1000 TL’nin altında alanlar 300 TL

100 TL ile 2000 TL arasında alanlar 375 TL

2000 TL üstünde alanlar 450 TL promosyon alacaklardır.

Şu anda PTT ve özel bankalar ile anlaşma sağlanmış durumda. Özel bankaları ekstra olarak ödeme yapıp yapmayacağı ise daha netleşmiş değil. Emekli müşteriler banka seçimlerinin üç ay içinde yapmaları gerekmektedir. Bankasını değiştirmek istemeyenler ise herhangi bir işlem yapmayacaktır. Emeklilerin  anlaşma yapılan banka ile en az üç yıl süreyle çalışması gerekmektedir.

Emekliye promosyon konusunda gereken şartlar

Emekli müşterilerin promosyon alabilmesi için bankaların bazı şartları bulunmakta. Bunlar, 3 yıl süreyle aynı banka ile çalışacak, kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı olacak, 2 tane ödeme talimatı olacak. Emekli maaşına en avantajlı bankalar arasında ilk sırada Denizbank yer alıyor. Deizbank’tan 3 sene süresince maaşını alan emeklilere 300 TL olan ödeme peşin olarak yapılacaktır. 2000 TL’nin üstünde maaş alanlara ise ekstra olarak 150 TL ödeme yapılacaktır. Ayrıca Denizbank’ı bir yakınınız vasıtası ile seçmiş iseniz ve tavsiye eden kişi buradan hesap açtırdığında o da 100 TL alacaktır.

Diğer bankaların promosyon kampanyaları

İş Bankası emekli maaşını kendisinden alan müşterilerine 50 TL maxipuan kampanyası yapmaktadır. Kredi kartı ile ek kartlarınız için ise yıllık ücret ödemesi olmayacak. 1 tane otomatik ödeme talimatı verdiğinizde de yaptığınız alışverişlerde %20 maxipuan ilave olacak. Ayrıca hesap işletim ücreti de alınmayacak. Emekli maaşına en avantajlı banka sıralamasında sıra Akbank’ta. Yurt içindeki tüm ATM’lerden ayda iki kere paranızı ücretsiz çekebilirsiniz. Havalenizi ve EFT’lerinizi ücretsiz yapabilir, hesap işletim ücreti ödemezsiniz ve kiralık kasayı 325 TL’ye değil 125 TL’ye kiralayabilirsiniz. Maaşını Şekerbank’a taşıyan emeklilere 36 ay kalma ve kredili mevduat hesabı açtıranlara 300 TL promosyon ödemesi vardır. Hesap işletim ücreti alınmayacak, tüm EFT ve havalelerden ücret alınmayacak, ücretsiz olarak nakit çekim yapılabilecek, ATM limitleri içerisinde komisyon ücreti alınmayacaktır. Ziraat Bankası’nda ise maaşınızın hepsini aynı gün çekebileceksiniz, hesap işletim ücreti ödemeyeceksiniz. Vakıfbank’ta ise kredi kartı ile ek kart için aylık ücret alınmayacak, hesap işletim ücreti olmayacak, ücretsiz hgs etiketiniz olacak ve ATM’lerden ücretsiz para çekilebilecek.

Bir önceki yazımız olan Kredi Garanti Fonu Şartları başlıklı makalemizde garanti fonu şartları, KOBİ ve Kobiler için destek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

İmar Barışı ( İmar Affı 2018 ) Başvuruları Başladı

8 Haziran Cuma günü İmar Barışı başvuruları başladı. Bu yazımızda imar affı (imar barışı) başvurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir