Perşembe , Haziran 6 2019

Anasayfa / Krediler / Düzenli Maaşım Yok, Kredi Alabilir Miyim?

Düzenli Maaşım Yok, Kredi Alabilir Miyim?Düzenli Maaşım Yok, Kredi Alabilir Miyim?

Tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını gidermeleri veya tatile çıkacaksa tatil parasını, çocuğu eğitim alacaksa eğitim parasını, evlenecekse evlilik giderlerini karşılaması amacıyla aldıkları borç paralar bankalar tarafından kredi olarak sunulmaktadır. Vadeye bağlı olarak değişen faiz oranları ile bankalardan kredi kullanmak her zaman mümkün olmamaktadır. Düzenli maaşım yok kredi alabilir miyim? Maaşı olmayana kredi veren banka var mı gibi sorular, tüketicilerin aklında olan ve bilmek istedikleri  sorulardır.

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi imkanları, genel olarak kredi notuna tabi olarak verilmektedir. Kredi notuda tüketicilerin kullanmış oldukları kredi ve kredi kartlarının ödemelerinden kaynaklı olarak belirlenmekte ve mevduat hesaplarındaki paralar olsun, gelirleri yani kayıtlı maaşları olsun bunlar üzerinden belirlenmektedir. Kredi notu yüksek olmayan ve gelir belgesi bulunmayanlara ilişkin olarak bankalar kredi vermeye yanaşmamaktadır. Bankalarda artan batık kredilere bağlı olarak işlem hacminin düşmesi neticesinde borç para vermemektedirler.

Maaşım yok bankalar kredi vermiyor diyede hemen karamsarlık yaşamanıza gerek yok. Bankaya sunabileceğiniz bir kefiliniz veya teminatınız varsa bu şekilde de kredi kullanabileceksinizdir. Banka tarafından sunacağınız kefilin kredi notu ve kredi sicili incelenecektir. Bu kişinin yüksek olan kredi notu veya gelirinden kaynaklı olarak banka size kredi vermeye yanaşabilecektir. Aynı şekilde, arabanız veya eviniz varsa bu gayrimenkulleriniz üzerinden de bankaya başvuru yaparak kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

Maaşınız veya düzenli bir geliriniz yoksa kira geliriniz veya mevduat faizi gibi gelirleriniz varsa bunlarıda bankaya sunarsanız kredi kullanmanız mümkün olabilecektir. Kısacası maaşım yok bana kredi verilmez diyerek üzülmeyin ve bu durumdan çıkar yol bulmaya çalışın. Eğerki ihtiyacınız çok acil değilse sadece kullanabilirmiyim diye merak ediyorsanız size önerim kredi çekmeden önce herhangi bir bankadan kredi kartı almaya çalışınız. Bu şekilde ufak limitli bir kredi kartı sayesinde kredi notunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bundan sonra ilerleyen zamanda nakit ihtiyacınız ortaya çıktığında kredi kullanmak için bankalara gönül rahatlığı ile başvuru yapabilirsiniz.

Düzenli maaşım yok kredi alabilirmiyim konusunda elimden geldiğince size yardımcı olmak isterim . Bankaların vermiş olduğu krediler veya kredi kartları konusunda merak ettiğiniz konuları yorum kısmı aracılığı ile bize iletebilirsiniz. En kısa sürede yardımcı olmaya çalışacağız.

Bir önceki yazımız olan Masrafsız Kredi başlıklı makalemizde en az masraflı kredi, en düşük masraflı kredi ve masrafsız kredi akbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir