Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Bankalar / Dövize En Çok Faiz Veren Banka

Dövize En Çok Faiz Veren BankaDövize En Çok Faiz Veren Banka

Vadeli ve vadesiz olmak üzere iki çeşit döviz hesabı bulunmaktadır. Dövize en çok faiz veren banka yazımıza başlamadan önce bu iki hesabı anlamak gerekir. Vadesiz döviz hesabı daha çok döviz ile işlem yapanların kullandığı bir hesap türüdür. Döviz ile havale yapıyor veya hesabınıza döviz yatırıp çekmeniz gerekiyor ise istediğiniz bir banka aracılığı ile döviz hesabı açabilirsiniz. Sürekli olarak döviz ile işlem yapan biri iseniz, kur farkından ötürü paranız değer kaybetmez. Klasik döviz hesabı ile vadesiz döviz hesabı birbirinden farksızdır. Bir tek fark vardır o da işlemler döviz üzerinden yapılır. Vadesiz döviz hesabına ATM’lerden, banka şubelerinden ve online bankacılıktan ulaşabilirsiniz. Vadesiz döviz hesabından para kazanmak isterseniz de al-sat işlemi yaparak kazanabilirsiniz. Vadeli döviz hesabı ise, daha çok birikim yapmak isteyen kişilerin seçtiği bir hesaptır. Vadeli Türk Lirası hesabında da olduğu üzere vadeli döviz hesabında yine paranızı vadesi dolana kadar kullanamazsınız. Vade bittiğinde ise faiz kazancı getirir. Döviz birikimi yapmak istiyor ve döviz geliriniz de var ise bankaların sunmuş olduğu vadeli döviz hesabından yararlanabilirsiniz.

Hangi Banka Ne Kadar Faiz Veriyor?

Dövize en çok faiz veren banka yazımızda şimdi de hangi banka ne kadar faiz veriyor ona bakalım.

Ziraat Bankası: Vadeli ve vadesiz döviz hesabı ile beraber vefalı döviz hesabı da bulunan Ziraat Bankası, bu hesaplardan biri seçildiğinde döviz hesabı açmaktadır. Vefalı döviz hesabının vadeli döviz hesabından farkı ise belirlenmiş vadelerin dönemlere bölünmesidir. Vefalı dövizde en vade 92 gündür ve 8 dönem şeklinde açılabilir. 181 gün olan vadeli hesapta da dört dönem belirlenmiştir. Bir yıllık vadede ise iki dönem belirlenmiştir. Hesap açıldığında vade seçeneğine göre belirlenmiş dönemlerde uygulanacak olan faiz oranı da belirlenmektedir. Vefalı dövizin asgari yatırım kotası ise en az 5 bin dolar, en fazla 250 bin dolardır.

İş Bankası: Vadeli ve vadesiz olarak döviz hesabı açılabilir. Vadelide en kısa süre 30 gündür. Aylık vadeler de 3 ve 6 ay olarak belirlenmiştir. Yıllık olarak da 1,2 ve 3 yıl olarak belirlenmiştir. Vade dolduğunda hesap yine aynı vade ile düzenlenir. Hesap yenilendiği zaman güncel faizlerle hesaplanır. Vadeli hesap açılışında asgari tutar 1000 dolardır.

Garanti Bankası: Dövize en çok faiz veren bankalardan birisi de Garanti Bankasıdır. Yine vadeli veya vadesiz olarak döviz hesabı açılabilir. Vadelide 1,2, 6 ay ve 1 yıl şeklinde vade sunulmuştur. Bir de kırık vade seçeneği bulunan banka, 32 günden 400 güne kadar da vade belirleme olanağı vermektedir. Asgari dolar hesabı ise 1000 dolardır.

Halk Bankası: Diğer bankalarda olduğu gibi vadeli ve vadesiz olmak üzere iki şekilde hesap açılabilmektedir. Banka şubesinden hesap açılabildiği gibi online olarak da hesap açılabilir.

Akbank: Akbank’ta da vadeli ve vadesiz olarak döviz hesabı açılabilir. 1,3,6 ve 12 ay vade seçeneği vardır. 3 gün ile 400 gün arasında vade seçeneği da bulunmaktadır. Hesap açma işlemini şubelerden yapabilirsiniz. Hesap açtırma limiti bin dolardır.

Vakıfbank: 1,3,6 ve 12 ay vade seçenekleri ile vadeli veya vadesiz döviz hesabı açılmaktadır. Hesap açıldığı andan itibaren çekim yapılabilir. Doların düşüşüne ve yükselişine ya da doların düşüşüne endeksli olarak döviz hesabı bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde İpotek Karşılığı Kredi, Kefilsiz Kredi ve kredi çekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir