Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Haberler / Bu Yıl Elektrik ve Doğalgaza Zam Yapılacak Mı? Artış Olacak Mı?

Bu Yıl Elektrik ve Doğalgaza Zam Yapılacak Mı? Artış Olacak Mı?Bu Yıl Elektrik ve Doğalgaza Zam Yapılacak Mı? Artış Olacak Mı?

Her yıl artan elektrik ve doğalgaz ücretlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak, 2017 yılı için elektriğe ve doğalgaza zam yapılmayacağını açıkladı. Bu konuda vatandaşı rahatlatan açıklamayı yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, gaz ve petrol fiyatlarında meydana gelen artışın tüketiciye yansıtılmayacağı yönünde oldu.

Vatandaşı rahatlatan doğalgaz zammının olmayacağı ve elektrik ücretlerinde bu yıl artışın olmayacağı açıklaması üzerine, kara kara düşünen vatandaşa bir nevzede olsun rahatlama gelmiştir. Sonuç olarak soğuk bir kış ayı geçiren ülkemizde doğalgaz ve elektrik giderlerinin artması ve saat uygulamasından kaynaklı olarakta yaşanan enerji kaybına karşılık bu açıklama ile tüketicilerin her yıl beklemiş olduğu gaz zamları ve elektrik zamları 2017 yılı için yapılmayacak.

Medyaya açıklamalarda bulunan ve sorulan soruları yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak, şu açıklamalarda bulunarak durumu anlattı: “Enerji noktasında bakıldığında, gaz ve petrolde son aylarda artış yaşanmakta. İç piyasada biz bunları dövizle alıyoruz. Satışlarını TL ile yapan kurumlarımız için ciddi bir artış oldu. Ancak biz buna rağmen artırmadık ve hatta indirim uyguladık. 2017’de ne elektrik ne akaryakıtta zam öngörmüyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu ve buradan çıkan sonuçta, doğalgazta ve elektrikte zam yapılmayacağıdır.

2017 Yılında doğalgaza zam gelecek mi? Elektrik ücretleri-tutarları artacak mı? Elektrik zammı nekadar olacak? Doğalgaz zammı 2017 yılında olacak mı? gibi vatandaşın aklında olan sorularada Sayın Albayrak açıklık getirmiş oldu.

Bir önceki yazımız olan Büyükanne Çocuk Bakım Parası Sorgulama başlıklı makalemizde anneanne çocuk bakım parası, babaanne çocuk bakım parası ve büyükanne çocuk bakım parası hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

İmar Barışı ( İmar Affı 2018 ) Başvuruları Başladı

8 Haziran Cuma günü İmar Barışı başvuruları başladı. Bu yazımızda imar affı (imar barışı) başvurularını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir