Cuma , Ağustos 17 2018

Anasayfa / Genel / Bu Yıl Elektrik ve Doğalgaza Zam Yapılacak Mı? Artış Olacak Mı?

Bu Yıl Elektrik ve Doğalgaza Zam Yapılacak Mı? Artış Olacak Mı?Bu Yıl Elektrik ve Doğalgaza Zam Yapılacak Mı? Artış Olacak Mı?

Her yıl artan elektrik ve doğalgaz ücretlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak, 2017 yılı için elektriğe ve doğalgaza zam yapılmayacağını açıkladı. Bu konuda vatandaşı rahatlatan açıklamayı yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, gaz ve petrol fiyatlarında meydana gelen artışın tüketiciye yansıtılmayacağı yönünde oldu.

Vatandaşı rahatlatan doğalgaz zammının olmayacağı ve elektrik ücretlerinde bu yıl artışın olmayacağı açıklaması üzerine, kara kara düşünen vatandaşa bir nevzede olsun rahatlama gelmiştir. Sonuç olarak soğuk bir kış ayı geçiren ülkemizde doğalgaz ve elektrik giderlerinin artması ve saat uygulamasından kaynaklı olarakta yaşanan enerji kaybına karşılık bu açıklama ile tüketicilerin her yıl beklemiş olduğu gaz zamları ve elektrik zamları 2017 yılı için yapılmayacak.

Medyaya açıklamalarda bulunan ve sorulan soruları yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak, şu açıklamalarda bulunarak durumu anlattı: “Enerji noktasında bakıldığında, gaz ve petrolde son aylarda artış yaşanmakta. İç piyasada biz bunları dövizle alıyoruz. Satışlarını TL ile yapan kurumlarımız için ciddi bir artış oldu. Ancak biz buna rağmen artırmadık ve hatta indirim uyguladık. 2017’de ne elektrik ne akaryakıtta zam öngörmüyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu ve buradan çıkan sonuçta, doğalgazta ve elektrikte zam yapılmayacağıdır.

2017 Yılında doğalgaza zam gelecek mi? Elektrik ücretleri-tutarları artacak mı? Elektrik zammı nekadar olacak? Doğalgaz zammı 2017 yılında olacak mı? gibi vatandaşın aklında olan sorularada Sayın Albayrak açıklık getirmiş oldu.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Çiftçi Kredisinde Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri

Tarla, bağ, bahçe, örtü altı, topraksız ve su kültürü üretimi yapan çiftçilerimiz üretimleri konu girdi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir