Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren BankalarBloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Tüketici olarak daha önceden kullandığınız veya kullanmaya devam ettiğiniz kredi kartlarından dolayı veya kredilerinizden dolayı takibe girmişseniz, hacizlik olmuşsanız bankalar size kredi veya kredi kartı vermemeye başlayacaktır. Bu durum genel olarak kişinin aksattığı kredi kartı borçlarından dolayı veya kredi taksitlerinden dolayıdır. Bu aşamayı yaşayan kişilerin sicili bozularak kara listeye alınırlar ve 5 yıl kadar uzun bir süre kredi ve kredi kartı kullanımı yapamazlar. Yapacakları başvurularda hep olumsuz olacaktır kredi çıkmayacaktır. Bundan sonraki aşama olarakta düşen kredi notunuzu yükseltmenizde imkansız hale gelecektir.

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin kullandığı taktiklerden birisi, bloke teminatlı kredi kartı veren bankaları bulmak ve bu bankalardan bloke kredi kartı almaktır. Alınacak olan kredi kartını düzenli olarak ödemelerini yaptığınız takdirde, kredi notunuz bir kaç ay sonra hızla yükselecektir. Bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerde aranan şartlar vardır. Bu şartlardan biriside daha önce kullanılmış olan kredi ve kredi kartlarından dolayı takibe girmişseniz bu takipte olan borçlarınızın kapatılmış ve bankanın sisteminden kapatılmış olarak gösterilmiş olması gereklidir. Eğerki takipte olan krediniz yok ama hala takip gözüküyorsa hemen bankanıza dilekçe yazarak gereklid düzeltmenin yapılmasını talep edin ve düzenlemenin yapılmasını sağlayın. Aksi takdirde uzun yıllar bankalar bu bilgileri tutmaktadırlar.

Bu işlemi yaptıktan sonra bloke teminatlı kredi kartı almak için başka bir engeliniz kalmamaktadır. Daha önceleri Türkeyi Ekonomi Bankası tarafından verilen blokeli kredi kartı, şu zamanlarda Kuveyt Türk tarafından verilmeye başlanmıştır. En yakın bankanın şubesine giderek, gerekli ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz ve kısa süre içerisinde hazır olan blokeli kredi kartınıza kavuşabilirsiniz. Kredi kartınız için sizden en az 2000 liralık, enfazlada 50000 liralık teminatlar istenebilmektedir. Bu teminatlara bağlanacak olan kredi kartı bu şartlar altında verilecektir. Blokede vermiş olduğunuz teminat kadar olmaktadır. Sonuç olarak almak istediğiniz kartı harcamalar yapmak veya limitini doldurmak için almıyorsunuz. Bunu unutmayınız, siz kartı kredi notunuzu yükseltmek ve bankalardan yeni kredi veya kredi kartı kullanabilir duruma gelmek için almaktasınız.

Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar olarak her zaman değişiklik gösteren durumlar mevcuttur. Bu durumları belirttiğim gibi bankaların şubelerinden öğrenmeniz mümkündür. Bu işlemi yapan kişilerde hangi bankanın yaptığını ve blokeli kart başvurusu kabul ettiğini yorum kısmı aracılığı ile tarafımıza iletirse bir çok kişide bu bilgiden yararlanabilir.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir