Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Kredi Kartları / Bankalar Kredi Kartı Vermiyor Ne Yapabilirim?

Bankalar Kredi Kartı Vermiyor Ne Yapabilirim?Bankalar Kredi Kartı Vermiyor Ne Yapabilirim?

Sürekli sizlere yönelik kredi kartı konuları yazarak yardımcı olmaya çalışmaktayım. Kredi kartı konusunda gerek devlet tarafından alınan önlemler gereksede bankalar tarafından alınan önlemler yetersiz kalmakta ve ülkemiz genelinde inanılmaz derecede kredi kartı kullanımı yaygınlaşıyor ve 50 milyondan fazla kredi kartınında piyasada olması bunu kanıtlıyor. Bankalar kredi kartı vermiyor ne yapmalıyım, nasıl kart alabilirim sorularına cevap arayacağımız bu yazımızda size kredi kartı konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Geçmişte kullanmış olduğunuz kredi veya kredi kartları sonucunda bunların zamanında ödenmemesi neticesinde de bankalar tarafından siciliniz idari takibe alınır ve bir kaç ay gecikme olduğunda sizi arayarak yapılandırma yapabileceklerini, borcunuzu hangi tarihe kadar ödemeniz gerektiğini belirtmektedirler. Bu aşamadan sonra eğerki ödemenizi yapmazsanız ve bu durumu ciddiye almassanız 90 gün sonunda da yasal takip başlayacaktır ve avukatlar aracılığı ile aranmaya başlanacaksınızdır. Bunlarada cevap vermezseniz ve avukatlara gerekli ödemeleri yapmazsanız, 5 yıl kadar uzun bir süre sürecek olan sicilinizi bozmuş ve kredi, kredi kartı gibi kullanımlarınıza izin verilmeyecektir. Kredi kartı kullanamadığınız gibi ciddi anlamda düşen kredi notunuzuda yükseltemeyeceksiniz ve bankalarda bu konuda size yardımcı olmayacaktır.

Kredi notu düşük olan ve bankalardan ne kredi çekebilen nede kredi kartı kullanımına izin verilen kişilerin yapabilecekleri, bazı bankalar tarafından verilmekte olan bloke teminatlı kredi kartı kullanımına yönelmektir. Bu kart sayesinde kişi hem kredi notunu yükselte bilir hemde kredi kartı gibi kullanım yapabilir. Bu sayede kişinin kredi kartı tutarı doğrultusunda bankaya sunacağı teminat sayesinde kullanımına izin verilmektedir ve düzenli olarak yapılacak olan bloke teminatlı kredi kartı ödemeleri sayesinde kredi notunuz yükselecektir, bu sayede bankalardan ilerleyen zamanda kredi kullanabilceksiniz veya kredi kartı sahibi olabileceksinizdir.

Kredi kartlarınızı veya kredilerinizi mutlaka düzenli ödeyiniz, ödeme yapamıyorsanız gecikme yapmadan bankanıza başvuru yaparak gerekli kolaylığın tanınması konusunda yardım isteyin, bankalar bu konuda tüketicilerine yardım vermektedir. Şayet kredi kartını kullanıp kullanıp ödemeyen kişilerinde bana neden kredi kartı vermiyorlar neden kredi vermiyorlar demesini anlamakda güç, kardeşim ödemediğiniz borç parayı neden banka sana vermeye devam etsin otur hatayı birde kendinde düşün.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

One comment

  1. 10000tlihtiyacımvaryardımcıolunallahiçin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir