Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Bankalar / Avukatlık Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırılır Mı?

Avukatlık Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırılır Mı?Avukatlık Kredi ve Kredi Kartı Borcu Yapılandırılır Mı?

Sabit gelir ile çalışmakta olan veya çalışmaya başlayan her kişi hayallerini gerçekleştirmek için bankalardan kredi kullanır veya ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi kartı kullanmaya başlarlar. Bunun neticesinde, olmayan paranın kredi kartıyla harcanması sonucunda ilerleyen süreçte kişilerin maaşlarının tamamı kredi kartına ödenmekte veya başka kredi kartından çekilerek borç ödenmektedir. Bu duruma gelen kişiler genellikle bankalardan kaçarlar ve gecikmeli ödemelerine karşılık olarak yapılandırma talebinde bulunmazlar.

Yapılandırma konusu kişiler tarafından belki fazla faiz ödeme yada tam olarak ne anlama geldiği bilinmemektedir. Tüketici eğerki bir kaç borcunu geç veya tam olarak ödeyemediyse mutlaka bankasına başvuru yaparak, kredi ve kredi kartı borcu yapılandırması talep etmelidir. Bu şekilde yapılacak olan bir işlem sayesinde borcunuzu ödeyebileceğiniz eşit taksitlere bölerek daha rahat ve takibe girmeden ödeyebileceksiniz. Takibe girmek için zaten 90 gün gibi geniş bir sürede taksit ödemesi yapılmaması gereklidir. Eğerki kişi bu kadar süre ödeme yapamayıp yinede bankasına başvurarak yapılandırma talep etmediyse, bu durum tamamen tüketicilerin bir çoğunun bilinçsiz olmasındandır.

Takibe girmenizin ardından banka tarafından idari takip başlatılmaktadır. Bu aşamada banka sizi arayarak gerekli ödemenin yapılmasını, aksi takdirde borcunuzun icralık olacağını ve yasal sürecin başlayarak avukatlar aracılığı ile tahsilatın yapılacağı belirtililir. Avukatlık kredi ve kredi kartı borcu yapılandırılır mı sorusuna gelecek olursak, bu aşamadan sonra yapılacak olan borç yapılandırması tamamen avukat ile sizin aranızdaki anlaşma neticesinde yapılacak olandır. Çünkü avukat, sizin üzerinize kayıtlı bir araç veya ev, arsa gibi gayrimenkulleri bulursa, borcunuzun tamamını ödemenizi aksi takdirde bu değerlerin haczedileceğini size bildirir. Bu durum tamamen avukat ile sizin aranızdaki görüşmeler neticesinde netlik kazanabilecektir. Eğerki kredi veya kredi kartı borcunuz çok fazla, maaş kesintisi ile uzun yıllar karşılanamayacak şekildeyse, avukatlar haciz işlemi uygulayarak alacaklarının büyük kısmını tahsil etmeye çalışacaklardır. Avukatlık olan kredi veya kredi kartı borcunuzu yapılandırma işlemi avukatlar aracılığı ile yapılacaktır, bu zaman diliminden sonra artık banka size verdiği borca karşılık ayırmıştır ve banka alacağını tamanen avukatlara aktarmıştır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir