Cumartesi , Nisan 4 2020

Anasayfa / Krediler / Akbank Konut Kredisi Yapılandırması Yapıyor Mu?

Akbank Konut Kredisi Yapılandırması Yapıyor Mu?Akbank Konut Kredisi Yapılandırması Yapıyor Mu?

Tüketiciler tarafından konut edinmek ve kira öder gibi konutunun sahibi olmak, barıma ihtiyacını karşılamasında kolaylık sağlamaktadır. Kişiler bankalar aracılığı ile buldukları konutların değerinin yüzde 80’i kadar kredi kullanabilmekte ve 120 ay gibi geniş bir badelendirme imkanları içerisinde ödemektedirler. Konut kredileri faiz oranlarının düşmesi ile kredi kullanırken banka yetkililerinin iletmiş olduğu yeni faiz oranları ile yapılandırma yani refinansman yapabileceksiniz sözüne dayanarak bankalara gitmektedirler ve yeni düşmüş olan konut kredisi faiz oranları ile kredilerini yapılandırmaya sokmaktadırlar. Akbank konut kredisi yapılandırması yapıyor mu sorularının üzerine yazmış olduğum bu yazımda size bu konu hakkında bahsetmek isterim.

Geçtiğimiz Eylül 2016 tarihinde çıkan kredi ve kredi kartları hakkındaki düzenleme ile konut kredilerinde uygulanmakta olan ekspertiz değeri yüzde 80 olmuştur. Kimi tüketici alacağı evinin değerinin %80’i kadar kredi çekmektedir, kimiside evin değerinin yüksek çıkması durumunda tamamını kredi olarak kullanmaktadır. Konut edinirken banka tarafından o günün finansal şartları çerçevesinde size bir faiz oranı belirlenmektedir. Bankanın belirlemiş olduğu konut kredisi faiz oranları ile hesaplama yapıldığında sizin taksit tutarlarınız ortaya çıkmaktadır. 120 Ay kadar uzun bir sürede ödeyecek olduğunuz taksitleriniz, 10 yıl boyunca düzenli ödenemeyebiliyor. Yani tüketici kimi zaman maaşının yetmemesinden kaynaklı olarak kredi taksitlerini düşürmek isteyebilir veya bir kaç yıl sonraki yeni konut kredisi faiz oranlarından yararlanarak refinansman yapmak isteyebilir. Bu durumlarda bankanıza başvuru yaparak gerekli bilgileri alabilir ve karlı bir sonuçla karşılaşabilirsiniz.

Bankalar son zamanlarda konut kredisi yapılandırmalarında, müşterilerine zorluk çıkartmakta olup, yeni konut kredisi faiz oranlarının sadece yeni ev alımları için geçerli olduğunu belirtmektedirler. Bu duruma uymayan sadece Akbank olmuştur. Akbank bütün konut kredilerine yapılandırma yaparak, diğer bankalardan farkını ortaya koymuştur. Yakın zamana kadar binlerce kişi Akbank sayesinde konut kredilerini yapılandırdı ve hatrı sayılır bir para tutarı kadarda kara geçtiler.

Konut kredisi faiz oranlarının değişecek olması yani yakın zamanda piyasada faiz hareketlenmesinin olması beklenmektedir. Bunun nedenleri arasında da yeni yasa ile çıkarılan sicil affı 2017 vardır. Bundan sonra belirlenen yeni faiz oranları ile bankalar yapılandırma yapacakları için şu aşamada Akbank konut kredisi yapılandırmalarını durdurmuş ve yeni belirlenecek faiz oranlarını beklemektedir. Açıklanacak olan yeni faiz oranları ile bankanıza giderek konut kredisi yapılandırmasını yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Masrafsız Kredi başlıklı makalemizde en az masraflı kredi, en düşük masraflı kredi ve masrafsız kredi akbank hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

Denizbank sms kredi başvurusu

Denizbank SMS ile Kredi Başvurusu / 3280 Cebimde Kredi

icindekiler1 Denizbank 3280 Cebimde Kredi1.1 Denizbank Cebimde Kredi (SMS Kredi) Özellikleri Nelerdir?1.2 SMS Kredi Faiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir