Pazartesi , Nisan 6 2020

Anasayfa / Kredi Kartları / Akbank Axess Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Akbank Axess Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?Akbank Axess Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Birçok kişinin kredi kartı kullandığı ülkemizde kredi kartları ile ödeme yapmak ,sundukları taksit seçenekleri ve ödeme erteleme işlemleri ile çok cazip gelmektedir. Birçok kişi kredi kartı borcunu ödeyemezken birçok kişi ise kredi kartı limiti arttırmanın yolunu aramaktadır. Kredi kartı limiti arttırma önerisi asıl olarak çoğu bankanın belli aralıklarla müşterilerine sunmuş olduğu bir öneridir. Ancak bazı zamanlarda bankanın teklifini beklemek yerine kişiler kendileri kredi kartı limitini arttırmak istemektedir. Peki kredi kartı limiti nasıl arttırılır?

Akbank ‘a ait olan Axess kredi kartı limit arttırım işlemi için çağrı merkezlerini, Akbank şubesini ya da internet bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz. En kesin Akbank Axess kredi kartı limit arttırma işlemini banka şubesine giderek yaptırabilirsiniz.

Akbank Axess kredi kartı limit arttırma işlemi bazı müşteriler için olumsuz sonuçlanmaktadır. Kredi kartı limit arttırımı olumsuz sonuçlanması için birçok neden olmaktadır. En önemli neden limit sınırı ile aylık gelirinizin uyumsuz olmasıdır. Ayrıca düşük gelir ile yüksek limit talep etme zaten olumsuz sonuçlanmanın en önemli nedenidir. Limit arttırım talebinin reddedilmesinin nedeni olarak bir başka sebep kredi kartı borçlarının ödenmesinde aksaklık yapılmasıdır. Zaten bu gibi sebepler dışında kredi kartı limitinin arttırılmamasının başka bir nedeni de yoktur.

Akbank Axess kredi kartı ile her türlü kredi kartı işlemini yapabilirsiniz. Limit arttırım yoluna giderken ödemelerinizi iyi hesaplamalısınız. Limitinizi arttırdıktan sonra ödemelerinizi yapacağınıza emin olun. Bazen kişiler kredi kartı limitine arttırma yoluna giderken düşüncesizce haraket etmektedir. Bu gibi durumlarda çok dikkatli olmanız kendi yararınıza olacaktır. Gereksiz yere limit arttırmak ilerleyen zamanlarda kredi notunuzu olumsuz etkileyerek kara listeye girmelerine sebep olabilir. Kara listeye giren bir kullanıcı ise bankaların gözünde güvenilmez müşteridir.

Kredi kartı limit arttırma işlemi Akbank Axess kredi kartı için rahat bir işlemdir. Aynı zamanda kredi kartı limitinizi yurtdışında da kullanabilirsiniz. Limit arttırma işlemi bir takvim yılı içinde en fazla 3 kere yapılabilir. Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme borcu üç kere yapılmadığı takdirde kredi kartı limit arttırma işlemi yapılmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan QNB Finansbank 2273 SMS Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde 2273 kredi kartı başvurusu, en avantajlı finansbank kartı ve finansbank 2273 kart başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

KREDİ KARTI LİMİTİ

Kredi kartı limiti 2014 yılından bu yana kaç adet kredi kartınız olduğuna bakılmaksızın limit tanımlanması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir