Pazartesi , Mayıs 14 2018

Anasayfa / Genel / 72 Ay Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

72 Ay Kredi Kartı Borcu Yapılandırma72 Ay Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Tüketiciler tarafından kullanımı oldukça artan kredi kartları ve kişilerin birden fazla kredi kartı sahibi olmaları sonucunda ülkede kullanılan kredi kartı ve toplam borç her geçen gün katlanarak artmakta. Kredi kartları kişilere olmayan paralarını harcatmakta ve buda oldukça cazip gelmesi neticesinde kullanımıda artmaktadır. Kredi kartları düzgün yani hesaplı kullanılmadığı zaman tüketiciler başına ciddi sıkıntılar açmaktadır.

Eylül ayında çıkmış olan yeni kredi kartı düzenlemesi ile kişilere bir defaya mahsus olmak üzere 72 ay yapılandırma yapma imkanı verilmiştir. 72 ay yapılandırma faiz oranlarının çok yüksek olması neticesinde ve kredi kartı borcu aksatması yapmamış olan kişiler 72 ay kredi kartı borcu yapılandırma yapamamaktadırlar.

Bankalar yapılandırma faiz oranlarını tamamen kendileri belirlemektedirler. Hal böyle oluncada bankalar tarafından yapılandırma faiz oranları oldukça yüksek tutulduğu gibi tamamen kişilere göre yapılandırmalar yapılmaktadır. Kimine yapılandırma yapılmaktayken, kiminede yapılandırrma yapılmamaktadır. Tamamen bankaların değerlendirmeleri sonucunda kararla yapılandırma yapılmaktadır.

Kredi borcu yapılandırması normal şartlarda her istediğinizde yapılabilen bir durumdur. Yanlız bu 5-10 taksit kadar yapılmaktadır. 72 ay kredi kartı yapılandırması ödemelerinde gecikme yapanlara yapıldığı gibi kredi kartı borcu takibe girmiş olan kişiler içinde kesinlikle yapılmamaktadır.

Tüketiciler tarafından tercih edilmesine rağmen bankalar 72 ay yapılandırma yapmamaktadır. Tüketiciler aleyhine olan bir durum olmasına rağmen işlem yapılmamaktadır.

En karlı kredi kartı yapılandırması aslında en uygun faiz oranlarının ihtiyaç kredilerinde olduğu şu günlerde, kredi kartı borcu tutarında bir ihtiyaç kredisi çekmek ve düzenli bir şekilde kredi borcunu ödeyerek kapatmaktır.

Kredi kartı borcunun asgarisini yatırmak veya hiç yatırmamak size inanılmaz derecede faiz olarak yansımaktadır. Bunun yerine 1.14 gibi faiz oranlarından başlayan ihtiyaç kredilerinden birine başvuru yaparak kredi kartı borcunuzu uygun faiz oranları ve en uygun vadelendirme imkanları ile yapılandırma yapabilmenizdir.

Kredi kartı borcunuzunun takibe girmemesi ve yasal işlemlerin başlayarak kredi sicilinizin bozulmaması için hemen sizde kredi kartı borcunuzu yapılandırınız. Aksi halde kredi notunuzun düşmesi ve kredi sicilinizin bozulması sonucunda hiçbir banka size kredi veya kredi kartı vermeyecektir. Hal böyle oluncada borç para bulmanız veya taksitle bir ihtiyacınızı gidermeniz zor olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler

2018 Yılı Devlet Destekli 100.000 TL Sıfır Faizli Hayvansal Krediler  Tarım sektöründe yapılan hayvansal üretimin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir