Perşembe , Nisan 9 2020

Anasayfa / Bankalar / 240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

2016 Yılında Emlak Konut GYO’nun yapmış olduğu konut kampanyasında 120 ay vdeli olmak üzere %0,70 oranından evlet satılmıştı. Bu sefer ikinci bir konut kampanyası yapan Emlak Konut, 9 banka ile anlaşma yaparak uygun faiz oranları ile tüketicilere konut sunmaya başladı. 1 Ay kadar sürecek olan konut satışlarında 240 ay vadeli olarak bile konut satışı yapılmaktadır.

Yüzde 20’lik peşinatın yüzde 5’i konutun alındığında geri kalan 15’i ise proje teslimine kadar ödenebilmektedir. Faizsiz konut kredisi imkanı sunan Emlak Konut ile alınacak olan konutu 60 ayda ödemek isteyenlere sıfır faiz yani faizsiz olarak kredi açılacak, 60 ayda eşit taksitlerle ödeme yapması sağlanacak. 10 yıl yani 120 ay konut kredisi kullanmak isteyenlerede, faiz oranı olarak yüzde 0,45 gibi çok düşük bir faiz oranı uygulanacak. 240 aylık olarak 20 yılda ödemeli olarakta alabileceğiniz konutlar için kullanılacak olan kredi faiz oranı ise yüzde 0,79 gibi bir faiz oranı ile verilmektedir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Emlak Konut Genel Müdürü şu açıklamalarda bulundu: “İlk kampanyada 1 ayda 2 bin 500 konut sattık ve 2 milyar lira ciro elde ettik. Bu yıl da yüklenicilerle sürekli toplantılar yaptık ve yeni bir kampanya yapmamız gerektiğine karar verdik. Avrupa’da mortgage kredileri 20-30 yılı buluyor. ‘Bu bizim ülkemizde neden yapılmıyor’ diyerek yola çıktık. Bankalar, yükleniciler ve Emlak Konut olarak fedakarlık yaparak ‘Güçlü Türkiye için birlik vakti’ kampanyasına başladık. Bu kampanyadan da 2-2.5 milyar lira ciro bekliyoruz. Ülke ekonomisi üzerinde ciddi oyunlar oynanıyor. Ekonomik darlıktan çıkmak için şantiyelerin çalışması ve yeni yatırımlar yapılması gerekiyor. Kampanyayı laf olsun diye yapmıyoruz. Kampanya açıklandıktan sonra kimsenin zam yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Ancak yükleniciler vaat ettikleri yüzde 20 stokları satıp bitirdikten sonra bir fiyat artışı talep ederse bunu da oturup konuşuruz.”

240 ay vadeli konut kredisine destek veren ve kredi çekebileceğiniz bankalar şu şekildedir:

Albaraka

Garanti Bankası

Halkbank

Türkiye İş Bankası

Vakıfbank

Vakıf Katılım Bankası

Yapı Kredi Bankası

Ziraat Bankası

Ziraat Katılım Bankası

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir