Çarşamba , Ekim 31 2018

Anasayfa / Bankalar / %100 İşe Yarayan Kredi Notu Yükseltmek İçin 2 Yöntem

%100 İşe Yarayan Kredi Notu Yükseltmek İçin 2 Yöntem%100 İşe Yarayan Kredi Notu Yükseltmek İçin 2 Yöntem

Bankalarla çalışan ve ihtiyaçlarını karşılamak adına kredi kartı kullananlar veya kredi çekerek ev, araba, eğitim, evlilik gibi bir çok giderini karşılamak amacıyla kullanılan paralar sonucunda bankalara tam olarak borçlar ödenemeye biliyor. Hesapta olmayan ekstra giderlerin ortaya çıkması veya taksitlerin aksatılması, ödenemeyen kreti taksitleri veya kredi kartı asgari ödemesi sonucunda bankalar aracılığı ile gecikmeden kaynaklı olarak aranmaktasınızdır. Zaten 90 gün ödenmeyen kredi ve kredi kartı taksitleri sonucunda idari takip başlamaktadır ve bu aşamada aranacaksınız. Gerekli ödemeler yapılmadığı zamanda yasal takip başlayacaktır. Bu aşamadan sonra düşmüş olan kredi notunuz donacaktır.

Takibe giren kişilere bankalar kredi veya kredi kartı vermemektedirler. Bu duruma gelmeden kredi kartı yapılandırması vey kredi yapılandırması yapılmış olsa bu duruma düşmemiş olacaksınız. Herhangi bir nedenle takibe girerek kredi notunu düşürmüş olan kişilere kredi veya kredi kartı verilmemesi sonucunda kredi notu yükseltilememektedir. Bu noktada kredi notunu yükseltmek için kullanılan çeşitli taktikler vardır.

Yöntem 1 : Bloke Teminatlı Kredi Kartı İle Kredi Notu Yükseltme

Bazı bankalar bloke teminatlı kredi kartı vermektedirler. Gerek bir teminat göstererek gereksede 1100 lira yada 1200 lira gibi bir parayı kapora niteliğinde bankaya vererek bu tutarda kredi kartı alma işlemini yapabilirsiniz. En son olarak Kuveyt Türk Bankası tarafından bloke teminatlı kredi kartı verilmektedir. Alacak olduğunuz bu kart ile yapacağınız harcamaları düzenli olarak ödeyerek kredi puanınızı oldukça fazla şekilde yükselte bileceksinizdir.

Yöntem 2 : Türkcell’den Telefon Faturasına Yansıyan Telefon Alımı Yapmak

Artan teknoloji ile Kredi Kayıt Bürosu’da tüketicilerin bir çok kayıt altındaki ödemelerini dikkate alarak kredi notunu dahada derinleştirmekte ve teknik olarak hesaplama yapmaktadır. Kredi notu konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin kredi notunu yükseltme yöntemlerinden birisi olan, faturalı hatlar üzerine telefon alımı yapmak. Türkcell tarafından mağazalarında veya şubelerinde satışı yapılan cep telefonlarından alarak, taksitle faturanıza yansıtıp ödemesini düzenli olarak yapacağınız telefon faturanız sayesinde kredi notunuzu oldukça fazla yükselte bilirsiniz. Bu şekilde yapılan ödemeleri özelliklede Türkcell işlemlerini KKB kayıt altına almaktadır ve kredi notuna yansıtmaktadır.

Düzenli olarak yapacağınız bloke teminatlı kredi kartı ödemeleri veya Türkcell faturalarınızın ödemelerinde dikkatlı şekilde yaparak, bankalardan kredi kartı ve kredi alamayarak yükseltemediğiniz kredi notunuzu bu yöntemler sayesinde oldukça fazla yükseltme fırsatınız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir