Salı , Ekim 30 2018

Anasayfa / Bankalar / ​​Akbank Yatırım Fonları

​​Akbank Yatırım Fonları​​Akbank Yatırım Fonları

Yatırım Fonları; Devlet Tahvili Hazine Bonosu, Hisse Senedi, çok kolay bir şekilde işlem yapmanızı sağlayan veya Yabancı Menkul Kıymet, Vadeli İşlem Sözleşmeleri  ve Altın,  gibi işlem maliyetine uygun yatırım araçlarını kullanmak suretiyle portföyün çeşitlendirilmesi ilkesine dayalı olarak yönetilen portföylerdir. Örneğin hangi hisse senedine yatırım yapacağını bilmeyen bir müşteri, yatırım fonunu seçerek kararları uzman ekibe bırakabilirler. Örnek; Müşteri  > Yatırım Fonu > Altın

Akbank Yatırım Fonları Avantajları Nelerdir?

Profesyonel olarak  fon yöneticileri tarafından yönetim sağlanır. Piyasaların takibini uzmanlar yapar ve sürekli takip edilmekte olan yatırım fonu portföyüne alınabilecek olan menkul kıymetlerin sabit getirili ve dövize endeksli ayrıca hisse senedi gibi araçlar yardımıyla çeşitlenmesi sebebiyle alınacak riskin en minimuma indirilmesi hedefi.

Menkul kıymetlerdeki artış değerleri, fon yönetimi, vade takibi ve tahsil etme gibi zaman ile kaynakların kullanılmasını gerektiren işlemlerden korunmasını sağlamak. Çok kolay bir şekilde nakite çevrilebilme özelliğini taşıyor olması. Portföyündeki yaşanan artış, işlemiş gelir ve güne yansıması ile ihtiyaç miktarı kadarını, gerekse istendiği anda tamamının paraya çevrilebilmesi.

Akbank Yatırım Fonu bir diğer avantajı da; Yapacağınız küçük birikimler sayesinde büyük yatırımlara ortak olabilme avantajı. Ayrıca Akbank Yatırım Fonu için şubeleri, ATM/BTM, telefon şubemiz, direkt internet ve direkt mobil aracılığı seçenekleri ile kolay işlem fırsatı sunar. Giriş/çıkış komisyonu %0’dır.

Fonun çeşitliliğiyle birlikte yatırım yapılacak olan enstrüman seçenekleri artmakta olup,  bunun yanı sıra anapara koruma amaçlı fonlarla da anaparayı koruma hedefi sağlanmaktadır. Bireysel yatırımcıların erişmesinin çok zor olabileceği uluslararası araçlara da yatırım olanağı tanınmaktadır. Hisse senedi yoğun fonlarda ise vergi avantajı sağlandığı gibi kazançlardan %0 stopaj kesilmektedir.

İşlem Süreleri

Mesai saatleri kapsamında bütün şubelerden ya da Özgür Bankacılık kanalları aracılığı ile 24 saat Fon alım-satım talimatında bulunabilmeniz mümkündür. İşlem yapmayı düşündüğünüz fona göre, işlemlerin gerçekleşme süreleri farklılık gösterebilir.

Fondan Fona

Akbank yatırım fonlarının birbirine bloke edilmesi ile, kısa süre içinde bir diğer Ak Portföy Yatırım Fonları’na geçişe imkan sağlayan bir takas sistemidir.

Avantajları

Ak Portföy Yatırım Fonları arasında geçiş yapmak istediğiniz zaman,  Fondan Fona ile hesabınıza fonların geçiş sürelerinde kısalma olur. Bu şekilde de istediğiniz yatırım fonunu daha kısa bir sürede alıp satabilme imkanına sahip olursunuz.

Ayrıca aynı gün içinde tek bir emir ile, fonunuza satış talimatı verebilir, veya yeni bir fon için alım talimatı verebilirsiniz. İstediğiniz fonu alabilmeniz için fon satış tutarının hesabınıza geçmesini beklemenize gerek yoktur.

Fondan Fona Değişim İçin İşlem Kanall​arı ise şu şekildedir;

Akbank İnternet

Akbank Telefon Şubesi: 444 25 25 – 0850 222 25 25

Akbank Yatırım Fonu ile ilgili bilgilendirme formlarına ulaşmak için internet sayfasından Ak Portföy Yatım Fonları linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Borç Transferi Kredisi başlıklı makalemizde borç transferi iş bankası, iş bankası 72 ay yapılandırma ve iş bankası kredi yapılandırması hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaçırmayın!

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 ya Varan Mevduat Faiz Oranları

icindekiler1 ODEABANK Oksijen Hesap ile %26 Faiz Oranı1.1 ODEABANK Oksijen Hesap Özellikleri Nelerdir?2 ODEABANK Oksijen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir